oxytrvpsa_logo-qebstg5lob40kr6qa27yxze1kjtj22rechutcnpsiu

OKSİJEN JENERATÖRÜ

vpsa-1-qebstainkxtyimgje38zhgc5myzw8k8cjho8s3tvhs
oxytrvpsa_logo-qebstg5lob40kr6qa27yxze1kjtj22rechutcnpsiu

OKSİJEN JENERATÖRÜ

vpsa-1-qebstainkxtyimgje38zhgc5myzw8k8cjho8s3tvhs

NASIL ÇALIŞIR

VPSA oksijen jeneratörleri, %90-%93 saflıkta çalışmaktadır. İşletmelere büyük kapasite, düşük gaz maliyeti ile ekonomi sağlamaktadır.

VPSA oksijen jeneratörü, besleme ve üretim için her biri bir üfleyici ile çalışır. Yüksek akış hızlarında saflaştırılmış oksijen elde etmenin en uygun yoludur.

Sistem 1 barın altındaki düşük basınçta çalıştığı için hava/oksijen oranı PSA‘ya göre daha düşüktür ve işletme maliyeti oldukça ekonomiktir.

Cihazların ortalama ömrünün 13 yıl olduğu düşünüldüğünde, daha yüksek akış hızlarında VPSA‘nın faydaları daha net ortaya çıkıyor.

VPSA döngüsü, daha büyük akış kapasiteleri sağlar, iki adsorban kolon gerektirir; bir adsorber kolonu oksijen üretirken diğer adsorber kolonu rejenere edilir.

Bu işlem, oksijenin sürekli çalışmasını ve akışını desteklemek, hava akışını sıkıştırmak için özel bir pozitif yer değiştirmeli üfleyici ve adsorbe edici kapları yenilemek için ise özel bir vakum üfleyici gerektirir.

VPSA süreci, sürekli sürecin doğası gereği enerji açısından daha verimlidir. Bu teknolojinin yüksek hacimli, düşük basınçlı oksijen gereksinimleri olan daha büyük ölçekli sistemler için seçilmesinin başlıca nedeni budur.