Sürdürülebilir yaşam için sürdürülebilir teknolojileri kullanarak, insanlığın ve çevremizin yaşam kalitesini yükseltmeyi amaçlayan TARU , temel olarak dört elementi simgeleyen dört şirket çalışma grubundan oluşur.

TARU, logosunda doğa ile özdeş biçimde 4 element olarak tanımlanan; Hava, Su, Toprak ve Ateş ‘i bulundurmaktadır.

 

Hava, su, toprak ve ateş sembolleri

TARU ‘nun anlamı;
Hitit panteonunda en önemli tanrı “Gök Tanrı” idi. Yerel olarak değişik isimlerle çağrılan bu tanrı; Hatti dilinde “TARU”, Hurri dilinde “Teşup”, Hitit dilinde ise “Tarhu, Tarhuna ya da Tarhunt” diye adlandırılıyordu.
 
Screen Shot 2021-10-26 at 11.04.45

Hitit Gök Tanrısı TARU

KURUCULARIMIZ

TURGAY RÜŞTÜ BELTAN
TURGAY RÜŞTÜ BELTAN
EMEKLİ AMİRAL
N. HÜLYA BELTAN ERİŞTİRENOĞLU
N. HÜLYA BELTAN ERİŞTİRENOĞLU
YÜKSEK MİMAR – MÜHENDİS
HAZİM CEM ERİŞTİRENOĞLU
CEM ERİŞTİRENOĞLU
MAKİNE YÜKSEK  MÜHENDİSİ 

MİSYONUMUZ

TARU Misyonu; Yerli ve Ulusal imkan ve kabiliyetleri kullanarak endüstri ,özel sektör ile sağlık sektörüne yönelik yüksek teknoloji içeren makine,cihaz,ekipmanlar üretip yurt içinde ve ihracat ile yurt dışında kullanıma sunarak Dünyamızdaki canlı yaşamına fayda sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

TARU Vizyonu; Dünyamızdaki gelişen ve genişleyen teknolojik değişmeleri ve ihtiyaçları tespit,takip ve analiz ederek, ürettiği cihaz,makine ve ekipmanların yüksek verimlilik gerektiren tüm çalışmalarını doğal yaşamı,çevreyi,canlıların sağlıklı yaşamalarını olumlu yönde etkileyerek canlı yaşamına katkı sağlamaktır.