GAZ KOMPROSÖRÜ

NASIL ÇALIŞIR

Bu çok kademeli, su soğutmalı yüksek basınçlı pistonlu hava ve gaz kompresörüdür. 4 ile 5 bar arasındaki hava, nitrojen, helyum, argon ve gaz karışımlarının sıkıştırılması ve depolanması için kullanılır. BoosTR serisi Yüksek Basınçlı Gaz Kompresörleri, gazın emiş girişine 4 – 5 bar basınçta beslenmesi şartıyla 250 bar basınca kadar silindirlere gaz doldurmak için kullanılır.

İstenilen dolum basıncı 50 bar ile 250 bar arasında ayarlanabilmektedir. İstenilen üst basınca ulaşıldığında kompresör otomatik olarak durur ve bekleme moduna geçer. Bu kompresörlerde azotlu gaz besleme hattında özel bir sistem kullanılmaktadır.

Emilen nitrojen gazı basıncı, debi, sızdırmazlık, basınç değerinin stabilizasyonu vb. kritik değerler sürekli kontrol altında tutulmakta ve 2000 çalışma saatinde bir periyodik bakım yapılması kompresörün uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

Ürün yelpazesinde basınçlı hava gaz kompresörleri ve elektrikli gaz kompresörleri bulunmaktadır. Bu gazlar 200 bar‘a kadar basınçlandırılır.

Oksijen gazını 3 kademede bastıran 3 çeşit yağsızV tipi kompresör kafasına sahip bir krank tarafından tahrik edilir. Başlıklar her aşamada su ile soğutulur.

Isı eşanjörümüz özel bir kombine ısı eşanjörüdür. Birinci eşanjörde çıkan gaz hava ile soğutulurken, ikinci eşanjörde silindirleri soğutan su hava ile soğutulur.

Piston contaları 30 dakika içinde değiştirilmek üzere tasarlanmıştır. Piston contalarının ortalama ömrü 2000 saattir.

Uygun kapasite ve formlarda esnek tasarımlarla üretilen dolum rampası.

  • Yağsız tasarım
  • Güvenlik standartları
  • Kompakt ve hafif
  • Düşük çevrim ve uzun servis ömrü
  • Sürekli 7/24 silindir dolum üretimi
  • PLC kontrollü

Giriş gaz basıncının 4 bar‘dan yüksek olması durumunda çalışır. Ayarlanan basınçta durur. Çıkışta yeterli basınç yoksa alarm devreye girer.

BOOSTER SERİSİ ve ÖZELLİKLERİ